Народна медицина
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Гриби
Трави
Бджільництво
Головна » Статті » Продукти бджільництва » Віск бджолиний

Бджолиний віск

Бджолиний віск - цінний продукт, який з давніх-давен широко використовується людиною для виготовлення свічок, лікувальних мазей, бальзамів, косметичних засобів. Нині налічується понад 40 галузей народного господарства де застосовується бджолиний віск.



 

Натуральний бджолиний віск добувають з бджолиних гнізд. За допомогою нього бджоли будують стільники для вирощування розплоду та складання меду. Віск у вигляді тоненьких пластинок виділяють особливі воскові залози робочих бджіл, розташовані з нижнього боку черевця.

 

В середньому пасічники можуть заготовляти за сезон близько 0,3-1 кг. воску з бджолосім'ї. Для цього на спеціальних воскотопках перетоплюються відбраковані стільники, обрізки, воскові надбудови. Найякісніший віск (капанець) отримують за допомогою сонячної воскотопки.


 


За хімічним складом він відноситься до складних органічних речовин і, як стверджують окремі вчені, є найменш вивченим продуктом бджільництва. Це нероздільна суміш складних ефірів, вільних жирних кислот, насичених вуглеводів, мінеральних солей, ароматичних та фарбуючих речовин, а за повідомленням французьких дослідників, у ньому містяться сильні антимікробні сполуки та дуже багато вітаміну А. Чистий віск легший від води при температурі до ЗО градусів — твердий, від 35 до 45 градусів — пластичний, при 61 - 64 — рідкий. Віск не розчиняється у воді, але добре розчинний у бензині, ефірі та ін. На колір білий, жовтий, світло - коричневии, рідше — оранжевий, темно-коричневий і навіть чорний, у залежності від воскосировини та способу переробки. Світлі сорти воску ціняться вище, ніж темні.

 

Бджолиний віск — виключно стійка речовина, яка непідвладна ні часові, ні волозі. Зафіксований випадок, коли бджолиний віск пролежав у землі близько 3 тисяч років, не втративши своїх фізичних властивостей.

 

Віск віддавна використовується людиною. З глибокої давнини людині відомі лікувальні властивості воску. В народній медицині віск застосовується для лікування таких захворювань, як запалення гайморових порожнин, астми, алергічної нежиті. Бджолиний віск ефективний як протизапальний засіб при лікуванні ревматичних і м’язових болів. Жування воску з медом (щільник, зрізки, забрус) застосовують при гаймориті та ангіні. Потрапивши до шлунку у невеликих кількостях, віск не перетравлюється, а діє як очисник, притягуючи до себе і виводячи з організму шкідливі шлакові речовини. Крім того, практична медицина використовує віск для заспокоєння нервової системи, зняття апатій та депресій користується послугами так званої аромотерапії, тобто, лікування хворих приємними запахами. Тож, любі земляки, посидьте з півгодини біля запаленої воскової свічки, і вогонь її, підсилений специфічним ароматом згорілого воску, завжди допоможе вам позбавитись недобрих думок та хандри, покращити настрій та фізичний стан. Крім того, запалені воскові свічки – це символ жертовного служіння Богу та людської молитви до нього.





Джерело: http://medova.poltava.ua/blog/visk_bdzholinij/2011-03-05-2
Категорія: Віск бджолиний | Додав: krag (31.07.2012)
Переглядів: 4073 | Коментарі: 1 | Теги: Всік бджолиний | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 1
1 Ярослав  
0
Стаття заслуговує уваги, але треба робити посил на першоджерела. Тому оцінку поставив 4. Окрім того хотів запропонувати більш активніше пропагувати подібні матеріали, адже у наших пращурів це був один з видів діяльності. Може ширше висвітлювати практичні навики та рекомендації. Дякую за розуміння.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Loading...